warsztaty dramyWARSZTATY DRAMY I TEATRU

13.11.2021r.   godz. 11.00 MDK w Turku

Zapisy do dn. 8 listopada 2021 r. w MDK, ul. Kościuszki 13  lub    Tel. 63 280 00 20/25

DRAMA jest metodą pomocniczą w nauczaniu różnych przedmiotów szkolnych lub samoistną metodą w kształtowaniu osobowości człowieka poprzez rozwijanie wyobraźni i wrażliwości. Wykorzystuje spontaniczną, właściwą naturze człowieka, ekspresję aktorską oraz skłonność do naśladownictwa i zabawy. Może być zarówno metodą samodzielną, wychowawczą, służącą rozwijaniu osobowości dzieci i młodzieży, jak i pomocniczą, dydaktyczną, wykorzystywaną w szkole na lekcjach, a także na zajęciach artystycznych. Uczestnicy dramy nie muszą mieć zdolności aktorskich, ale powinni głęboko się zaangażować i uwierzyć w fikcyjną sytuację, muszą wczuć się w postać, być, działać, a nie "grać".

PROGRAM  WARSZTATÓW:

- metody i techniki dramy,

- ćwiczenia warsztatowe z tekstem,

- tworzenie mandali,

- animacje teatralne.

ADRESATEM WARSZTATÓW  są  nauczyciele, wychowawcy, instruktorzy pracujący z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Uczestnicy warsztatów otrzymają: zaświadczenie o ukończeniu warsztatów oraz opis technik dramowych zastosowanych na zajęciach.

Ilość miejsc ograniczona!

OPŁATA ZA WARSZTATY wynosi 50 zł od osoby!

Organizator:

szczegółowe informacje na stronie: www.mdk.turek.pl