Sześcioro młodych ludzi, różnych, ale o podobnej wrażliwości. Połączyła ich miłość do sztuki i tak powstała nowa grupa teatralna działająca przy Miejskim Domu Kultury w Turku o wdzięcznej nazwie żARTa Sztuka. Młodzi artyści premierowy spektakl mają już za sobą.

Pierwszy oficjalny występ żARTej Sztuki miał miejsce w piątek, 7 czerwca 2018 roku na scenie Miejskiego Domu Kultury. Grupę teatralną tworzą Agata Drabina, Martyna Kowalec, Stefan Ochocki, Mikołaj Zieliński, Sebastian Goździk oraz akustyk - Janek Pluta. Instruktorem jest Sylwia Przybylska. Artyści biorą na warsztat literaturę polską, często literaturę absurdu, tworząc w większości formy improwizowane. 

Spektakl „Chcemy jeść” to opowieść o problemach i zgryzotach współczesnego świata - egoizmie, populizmie, znieczulicy, dominacji silniejszego. Niedorzeczna sytuacja ludzi uwięzionych w bezimiennej sali, spośród których trzeba wyłonić jedną osobę będą posiłkiem dla innych. Wszystko daje przygnębiający obraz społeczeństwa, który niepokoi i uwiera, a w każdym z bohaterów można zobaczyć samego siebie.

Teatr_zarta_sztuka_zdjecie1   Teatr_zarta_sztuka_zdjecie4   Teatr_zarta_sztuka_zdjecie2

Teatr_zarta_sztuka_zdjecie3

 Teatr_zarta_sztuka_zdjecie5

Teatr_zarta_sztuka_zdjecie6

Pin It