Kino "TUR"

Miejski Dom Kultury zarządza Kinem TUR, które jest jedynym tego typu obiektem na terenie powiatu tureckiego. Przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej została zmodernizowana infrastruktura techniczna kina.Obecnie kino TUR posiada sprzęt projekcyjny nowej generacji, cyfrowy system odczytu dźwieku DOLBY DIGITAL, ekran Perlux o wymiarach 10,20 mX 4,20 m..Sala liczy 300 miejsc. Projekcje odbywają się w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Ponadto odbywają się seanse w ramach cyklu “ Kino Konesera”.Kino TUR zaprasza w stałe dni projekcji od piątku do poniedziałku.
Kasa kina czynna   godzinę przed pierwszą projekcją
ul.Żeromskiego 1
63-280-00-20 (kontakt MDK)

rozkład sali

                                                                                                                         CENNIK KINA TUR

Seanse 2D i zwykłe

/2D – film wyświetlany w technologii cyfrowej, bez efektu 3D; seans zwykły – film wyświetlany z kopii 35 mm bez efektu 3D/

BILET NORMALNY – 16 zł

BILET ULGOWY  – 14 zł

BILET ZBIOROWY - 11 zł

Seanse 3D

/ film wyświetlany w technologii cyfrowej, z efektem trójwymiarowym/

BILET NORMALNY – 20 zł

BILET ULGOWY  - 18 zł

BILET ZBIOROWY - 15 zł

Cena okularów 3D MasterImage5 zł

ULGOWE: dzieci do 7 lat, uczniowie, studenci do 26 lat, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji

ZBIOROWE: grupy szkolne zorganizowane od 15 osób

Repertuar Kina „Tur”

Wkręceni 2
wkreceni

Reż. Piotr Wereśniak, Obsada:Paweł Domagała, Małgorzata Socha, Marta Żmuda Trzebiatowska, Anna Mucha

Komedia. Tym razem bohaterowie znani z pierwszej części filmu – z Szyją (Paweł Domagała) i Fikołem (Bartosz Opania) na czele – ruszą na podbój stolicy i polskiego showbiznesu. Po ostatnich przygodach na prowincji przyjaciele rozstali się i rozjechali po świecie. W rodzinnym mieście został jedynie Szyja, czyli Tomek Zarówny – jak zawsze posłuszny swojej ukochanej żonie. I to właśnie on wpada tym razem w kłopoty. Pracując na autostradzie, Szyja poznaje przypadkiem agentkę gwiazd, Klementynę (Małgorzata Socha). Seksowna blondynka porywa go na kilka dni do Warszawy. Jeszcze tego samego dnia Tomek zmienia się w prawdziwego celebrytę, a jego żona, słynna Jadźka (Barbara Kurdej-Szatan) postanawia sprowadzić go do domu, choćby i siłą.

  Dn. 06 – 09.02.2015                   Godz.   17:00, 19:00

 Polska 15L.                                    Czas projekcji 1:35h.

seans: Dn.06-09.02.2015

Dzwoneczek i bestia z Nibylandii
dzwoneczek

Reż. Steve Loter. Obsada: Maria Niklińska, Natalia Rybicka, Katarzyna Glinka, Tamara Arduch

Animowany/przygodowy/familijny. Jelonka, beztroska i utalentowana wróżka świata zwierząt wierzy, że wróżek nie należy osądzać po pozorach, a zwierząt po ich kłach. Dlatego też nie zważając na nic, zaprzyjaźnia się z nieznaną nikomu ogromną bestią i decyduje się sprowadzić ją do Przystani Elfów. Pomysł Jelonki jednak nie wszystkim przypada do gustu. Kiedy oddział wróżek do zadań specjalnych postanawia schwytać tajemniczego potwora, zanim zniszczy ich dom, Jelonka, ufając swojej intuicji, wraz z Dzwoneczkiem i pozostałymi przyjaciółkami stanie w obronie bestii.

  Dn. 13 – 16.02.2015                   Godz.   16:00  2D,  17:30  3D

 USA b/o.                                    Czas projekcji 1:20h.

seans: Dn.13-16.02.2015

Hiszpanka
hiszpanka

  Reż. Łukasz Barczyk . Obsada: Crispin Glover, Bruce Glover, Florence Thomassin, Jan Frycz,  Jan Peszek, Patrycja    Ziółkowska, Sandra Korzeniak, Piotr Głowacki, Magdalena Popławska, Artur Krajewski

Dramat. Europa, grudzień 1918 roku. Miesiąc wcześniej odrodziła się Polska. Z Londynu do Warszawy, żeby objąć tekę premiera niepodległej, zmierza kompozytor, pianista i mąż stanu, Ignacy Jan Paderewski. Polskie ziemie zachodnie wciąż pozostają pod rządami Prus. Wizyta mistrza w Poznaniu może stać się impulsem do kolejnego powstania. Prusy próbują powstrzymać Paderewskiego, wzywając na pomoc podejrzane i mroczne siły, nad którymi jednak nie potrafią zapanować. Grupa jasnowidzów i spirytystów, przy pomocy swoich zdolności parapsychicznych, usiłuje uchronić Paderewskiego przed mentalnym atakiem wybitnego medium, Doktora Abuse. Intryga osnuta wokół wyzwoleńczej walki Polaków opowiedziana jest z wielkim dystansem do historii. Metody walki o niepodległość narodu przypominają tu magiczne praktyki rozpowszechnione na przełomie wieków. Przy wirującym stoliku toczy się też melodramat – między bohaterami rodzi się miłość, dla której trzeba będzie ponieść największą ofiarę.

  Dn. 13 – 16.02.2015                   Godz.   19:15

 Polska 15L.                                    Czas projekcji 2:10h.

seans: Dn.13-16.02.2015

Pingwiny z Madagaskaru
pingwiny

  Reż. Eric Darnell, Simon J. Smith. Obsada: Grzegorz Pawlak, Jacek Lenartowicz, Tomasz Steciuk

Fantasy/akcja/przygodowy. Superszpiedzy nie rodzą się ot tak – wykluwają się z jaj. Poznajcie historię najwspanialszych ptasich szpiegów wszech czasów: Skippera, Kowalskiego, Rico i Szeregowego. Ci elitarni tajni agenci łączą siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodzi Agent Utajniony (moglibyśmy zdradzić jego prawdziwe imię, ale… sami rozumiecie). Razem stawią czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce zniszczyć świat. Najnowszy film twórców „Madagaskaru” to wielka przygoda pingwinów, które odwiedzą Antarktykę, Wenecję, pustynię, Szanghaj, Nowy Jork i Kentucky. Podczas tajnej misji będą musiały zmierzyć się ze złym naukowcem, skosztują pysznych chrupek serowych i zrobią to, czego nie zrobiły żadne inne pingwiny.

  Dn. 20 – 23.02.2015                   Godz.   16:00  2D,  17:45  3D

 USA b/o.                                    Czas projekcji 1:30h.

seans: Dn.20-23.02.2015

Carte Blanche
carte blanche

  Reż. Jacek Lusiński. Obsada: Andrzej Chyra, Urszula Grabowska, Arkadiusz Jakubik

Dramat/obyczajowy. Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Z powodu wady genetycznej mężczyźnie grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela jest jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

 

  Dn. 30.01 – 02.02.2015                                           Godz.  17:00 , 19:00 

 Polska 15L.                                                                    Czas projekcji 1:45h.

seans: Dn. 30.01-02.02.2015

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.