Kino "TUR"

Miejski Dom Kultury zarządza Kinem TUR, które jest jedynym tego typu obiektem na terenie powiatu tureckiego. Przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej została zmodernizowana infrastruktura techniczna kina.Obecnie kino TUR posiada sprzęt projekcyjny nowej generacji, cyfrowy system odczytu dźwięku DOLBY DIGITAL, ekran Perlux o wymiarach 10,20 m x 4,20 m..Sala liczy 300 miejsc. Projekcje odbywają się w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Ponadto odbywają się seanse w ramach cyklu “ Kino Konesera”. Kino TUR zaprasza w stałe dni projekcji od piątku do poniedziałku.
Kasa kina czynna   godzinę przed pierwszą projekcją
ul. Stefana Żeromskiego 1
tel. 63 278 47 43

( w sprawie zamówień i rezerwacji seansów zbiorowych- kontakt MDK tel. 63-280-00-20 )

                                                                                                                         CENNIK KINA TUR

Seanse 2D i zwykłe

/2D – film wyświetlany w technologii cyfrowej, bez efektu 3D; seans zwykły – film wyświetlany z kopii 35 mm bez efektu 3D/

BILET NORMALNY – 16 zł

BILET ULGOWY  – 14 zł

BILET ZBIOROWY - 11 zł

Seanse 3D

/ film wyświetlany w technologii cyfrowej, z efektem trójwymiarowym/

BILET NORMALNY – 20 zł

BILET ULGOWY  - 18 zł

BILET ZBIOROWY - 15 zł

Cena okularów 3D MasterImage5 zł

ULGOWE: dzieci do 7 lat, uczniowie, studenci do 26 lat, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji

ZBIOROWE: grupy szkolne zorganizowane od 15 osób

Repertuar Kina „Tur”

Sawa. Mały wielki bohater
sawa

Reż. Maksim Fadeev. Obsada: Anna Dereszowska, Piotr Fronczewski, Piotr Grabowski

Animowany/przygodowy/fantasy. Sawa to 10-letni chłopiec, który – aby obronić swoją rodzinną wioskę – musi stawić czoła złowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białą wilczycę Angi, przezabawnego stworka o imieniu Pafik oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło i uratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem

                                                                                                                                 

  Dn. 04- 07.12.2015            Godz. 17:00 2D dubbing 

 USA b/o.                              Czas projekcji 1:30h.

seans: Dn.04-07.12.15

Listy do M. 2
listydom2

Reż. Maciej Dejczer.  Obsada: Maciej Stuhr, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk

Komedia romantyczna. Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka do obmyślenia sprytnej świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz – tuż przed Bożym Narodzeniem – ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant), obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk), teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu. Betty wychowuje ich synka, Kazika z nowym partnerem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem?

                                                                                                                                 

  Dn. 04- 07.12.2015            Godz. 19:00 

 USA 13L.                              Czas projekcji 1:45h.

seans: Dn.04-07.12.15

Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 2
igrzyska2

Reż. Francis Lawrence.  Obsada: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

Science-fiction/przygodowy. Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywę przeciwko dyktatorskiej władzy Kapitolu. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss (Jennifer Lawrence) wspierana przez Gale’a (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) oraz Peetę (Josh Hutcherson) planuje zamach na Prezydenta Snowa (Donald Sutherland). Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.

                                                                                                                                 

  Dn. 11- 14.12.2015            Godz.  16:00  2D , 19:00 3D  napisy

 USA 12L.                             Czas projekcji 2:20h.

seans: Dn.11-14.12.15

Rabusie fistaszków
rabusie

Reż. Ross Venokur. Obsada: Michał Konarski, Gabriela Całun, Sławomir Pacek

Animowany/komedia/przygodowy. Jedna genialna wiewiórka, dziesięciu gangsterów z przypadku i 1000 kilogramów orzeszków. Szykujcie się na najśmieszniejszy skok w historii kina animowanego! Wiewiór ledwo co wyszedł z zoologicznego ogrodu poprawczego, a już pakuje się w kolejną aferę. Chciwa korporacja wywiozła z lasu wszystkie żołędzie, aby przerobić je na… krem do pięt. Wiewiór skrzykuję ekipę włamywaczy, aby zorganizować skok stulecia i ocalić zwierzęta przed głodem. Trzy wiewiórki, wąż, żaba, szczur, nietoperz, jeżozwierz i egzotyczne pangoliny – takiej bandy rabusiów jeszcze w kinie nie było!

                                                                                                                                 

  Dn. 18- 21.12.2015            Godz.  17:00  2D  dubbing

 USA b/o.                                Czas projekcji 1:30h.

seans: Dn.18-21.12.15

Most szpiegów
most

Reż. Steven Spielberg. Obsada: Tom Hanks, Mark Rylance, Alan Alda

Thriller/dramat/historyczny. Lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku. Początkowy etap zimnej wojny to okres narastającego napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Kiedy FBI aresztuje Rudolfa Abla (Mark Rylance), sowieckiego agenta mieszkającego w Nowym Jorku, w narodzie narastają strach i paranoja. Mężczyzna, którego oskarżono o wysyłanie zakodowanych wiadomości, odmawia współpracy, trafia do aresztu i czeka na proces. Rząd zwraca się do Jamesa Donovana (Tom Hanks), brooklyńskiego prawnika i byłego oskarżyciela w procesach norymberskich, by został obrońcą Abla. Donovan, słynący ze zdolności negocjacyjnych, nie ma jednak doświadczenia w sprawach o szpiegostwo. Zgadza się zostać obrońcą Abla, ponieważ wierzy, że każdy człowiek zasługuje na uczciwy proces. Czy sobie poradzi? Podjęcie się tak głośnej sprawy spowoduje, że stanie się osobą publiczną i narazi na krytykę, nie tylko siebie, ale też swoją rodzinę.                                                                                                                                  

  Dn. 18- 21.12.2015            Godz.  19:00  2D  napisy

 USA 15L.                                Czas projekcji 2:30h.

 

seans: Dn.18-21.12.15

Spectre
spectre

Reż. Sam Mendes. Obsada: Daniel Craig, Ralph Fiennes, Lea Seydoux, Christoph Waltz

Akcja/thriller. Tajemnicza wiadomość na temat przeszłości Bonda skieruje go na trop złowrogiej organizacji WIDMO. Podczas gdy M toczy polityczną batalię o przyszłość MI6, agent 007 odkrywa przerażającą prawdę o najpotężniejszej instytucji przestępczej świata.

  Dn. 27 – 30.11.2015                               Godz.  16:30,  19:30  2D  napisy

 Wlk.Brytania,USA 15L.                       Czas projekcji 2:30h.

 

seans: Dn.27-30.11.15

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.