Kino "TUR"

Miejski Dom Kultury zarządza Kinem TUR, które jest jedynym tego typu obiektem na terenie powiatu tureckiego. Przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej została zmodernizowana infrastruktura techniczna kina.Obecnie kino TUR posiada sprzęt projekcyjny nowej generacji, cyfrowy system odczytu dźwięku DOLBY DIGITAL, ekran Perlux o wymiarach 10,20 m x 4,20 m..Sala liczy 300 miejsc. Projekcje odbywają się w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Ponadto odbywają się seanse w ramach cyklu “ Kino Konesera”. Kino TUR zaprasza w stałe dni projekcji od piątku do poniedziałku.
Kasa kina czynna   godzinę przed pierwszą projekcją
ul. Stefana Żeromskiego 1
tel. 63 278 47 43

( w sprawie zamówień i rezerwacji seansów zbiorowych- kontakt MDK tel. 63-280-00-20 )

                                                                                                                         CENNIK KINA TUR

Seanse 2D i zwykłe

/2D – film wyświetlany w technologii cyfrowej, bez efektu 3D; seans zwykły – film wyświetlany z kopii 35 mm bez efektu 3D/

BILET NORMALNY – 16 zł

BILET ULGOWY  – 14 zł

BILET ZBIOROWY - 11 zł

Seanse 3D

/ film wyświetlany w technologii cyfrowej, z efektem trójwymiarowym/

BILET NORMALNY – 20 zł

BILET ULGOWY  - 18 zł

BILET ZBIOROWY - 15 zł

Cena okularów 3D MasterImage5 zł

ULGOWE: dzieci do 7 lat, uczniowie, studenci do 26 lat, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji

ZBIOROWE: grupy szkolne zorganizowane od 15 osób

Repertuar Kina „Tur”

Księga dżungli
7729250.2

Reż. Jon Favreau. Obsada: Bernard Lewandowski, Jerzy Kryszak, Jan Peszek, Jan Frycz

Fantasy/przygodowy. Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, Mowgli wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź-filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny Król Louie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego „czerwonego kwiatu”, czyli ognia.

  Dn. 20-23.05.2016            Godz.  15:30 2D, 18:00 3D dubbing                                                                                                                        

  USA 7L.                               Czas projekcji 1:45h.

seans: Dn.20-23.06.2016

Dzień Matki
7731346.2

  Reż. Garry Marshall. Obsada: Britt Robertson, Jennifer Aniston, Julia Roberts.

Komedia. Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy – z miłością. Garry Marshall przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Sandy – mąż zostawił ją dla młodszej, a ona robi co może, by udowodnić sobie, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż nowa fajna macocha. Miranda – całkowicie poświęciła się karierze i choć została gwiazdą, czegoś jej jednak brakuje. Wkrótce niespodziewany gość wywróci jej życie do góry nogami. Jesse – jej stosunki z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców grozi więc eksplozją. Ale przecież każdą bombę można rozbroić. Bradley, czyli pan mama – uczy się roli samotnego rodzica dwóch córek. Sprawa nie jest prosta, bo to co dla matek jest oczywiste, dla tatusiów często pozostaje czarną magią.

  Dn. 20-23.05.2016            Godz.  20:15 2D napisy                                                                                                                         

  USA 15L.                             Czas projekcji 1:38h.

seans: Dn.20-23.05.2016

Dzielny kogut Maniek
7726911.2

Reż . Gabriel Riva Palacio Alatriste, Rodolfo Riva-Palacio Alatriste Obsada: Bruno Bichir, Carlos Espejel, Angelica Vale.

Animowany. Sympatyczny nieletni kogut Maniek zawsze marzył, by zostać mistrzem. W dowolnej dziedzinie. Niestety los rzucił go ku agroturystyce. Krótko mówiąc, Maniek jest małym wiejskim kogutem o wielkich marzeniach i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić. Aż do dnia, gdy podstępny rolnik (dla przyjaciół farmer) doprowadza gospodarstwo na skraj ruiny. Maniek wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu.

  Dn. 27.05-01.06.2016            Godz.  16:00 2D dubbing                                                                                                                        

  Meksyk b/o.                             Czas projekcji 1:39h.

seans: Dn.27.05-01.06.2016

Mój przyjaciel orzeł
7730336.2

 Reż. Gerardo Olivares, Otmar Penke. Obsada: Jean Reno, Tobias Moretti, Manuel Camacho

Przygodowy/familijny. Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

  Dn. 27.05-01.06.2016            Godz.  18:30 2D dubbing                                                                                                                        

  Australia 7L.                             Czas projekcji 1:38h.

seans: Dn.27.05-01.06.2016

#WszystkoGra
7728363.2

Reż. Agnieszka Glińska. Obsada: Kinga Preis, Stanisława Celińska, Eliza Rycembel, Sebastian Fabijański, Antoni Pawlicki,              Bartosz Żuchowski, Krzysztof Stroiński, Paweł Wawrzecki .

Muzyczny. #WszystkoGra to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć?

  Dn. o3-06.06.2016               Godz.  17:00,  19:00 2D                                                                                                                        
  Polska 12L.                             Czas projekcji 1:31h.

seans: Dn.03-06.06.2016

X Men: Apocalypse
7733303_1.2

Reż. Bryan Singer.  Obsada: Jennifer Lawrence, James McAvoy, Michael Fassbender

Fantasy/akcja/przygodowy. W „X-Men: Apocalypse” bohaterowie stawią czoło najpotężniejszemu mutantowi ze wszystkich – tytułowemu Apocalypse. W 1983 roku niezniszczalny i nieśmiertelny Apocalypse został uwolniony po tysiącach lat spędzonych w grobowcu. Rozwścieczony tym, że tacy jak on nie są już czczeni jak bogowie, zbiera ekipę potężnych mutantów (dołącza do niego między innymi Magneto) i postanawia zniszczyć ludzkość, a na jej zgliszczach zbudować nowy lepszy świat. Do walki z Apocalypse stają Raven (Jennifer Lawrence) i Profesor X (James McAvoy). Zbierają drużynę młodych X-Menów, z pomocą których pragną pokonać wroga, który wydaje się niepokonany

  Dn. 10-13.06.2016               Godz.  16:00 2D dubbing ,  19:15 3D napisy                                                                                                                        
USA 12L.                                 Czas projekcji 2:23h.

seans: Dn.10-13.06.2016

Były sobie człowieki
7733298.2

Reż. Jamel Debbouze. Obsada: Maciej Musiał, Zofia Zborowska, Maria Winiarska, Wiktor Zborowski 

Animowany/komedia/przygodowy. Dwa miliony lat temu, tuż po obiedzie, młody małpolud o imieniu Edward spadł z drzewa, na którym od zawsze mieszkali wszyscy przedstawiciele jego gatunku. Upadając, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i… potrawkę z królika. Kiedy spotka Lucy, świat stanie na głowie, a człowieki pospadają z drzew.

  Dn. 17-20.06.2016                                       Godz.  16:30 2D dubbing                                                                                                                         

 Francja/Włochy/Chiny/Belgia 6L.           Czas projekcji 1:41h.

seans: 17-20.06.2016

Nice Guys. Równi goście
7733519.2

Reż. Shane Black. Obsada: Ryan Gosling, Matt Bomer, Russell Crowe

Komedia/thriller/akcja. Prywatny detektyw Holland March (Ryan Gosling) i gruboskórny mięśniak do wynajęcia Jackson Healy (Russell Crowe) nie pałają do siebie sympatią. Zostają jednak wynajęci do rozwikłania tej samej sprawy zaginionej dziewczyny. Zapewne każdy prowadziłby ją na własną rękę, gdyby obaj nie stali się celem wynajętych morderców. Niechętnie muszą połączyć siły, by rozwiązać sprawę i ocalić życie. Tym bardziej, że wkrótce odkryją, że wdepnęli w większe bagno niż sądzili. Zaginięcie dziewczyny jest jedynie czubkiem góry lodowej w sprawie, której nie tknąłby nikt komu życie miłe. Historia staje się więc coraz bardziej dramatyczna, ale mimo zagrożenia Holland i Jackson skupiają się głównie na dogryzaniu sobie nawzajem.

 

  Dn. 17-20.06.2016                   Godz.  19:00 2D napisy                                                                                                                         

 Wlk.Brytania USA 15L.           Czas projekcji 1:56h.

seans: Dn.17-20.06.2016

Angry Brids Film
7733302_1.2

  Reż. Clay Kaytis, Fergal Reilly. Obsada: Jacek Bończyk, Janusz Zadura, Piotr Bąk

Animowany/komedia/akcja. Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat.
Film zabierze nas na egzotyczną wyspę szczęśliwości zamieszkaną przez kolorowe, radosne ptaki-nieloty, którym każdą chwilę wypełnia celebrowanie szczęścia. Pośród ptaków jest jednak kilku ptasich outsiderów – czerwonopióry Red, który ma „malutkie” problemy z kontrolowaniem swego temperamentu, szybki jak wiatr Chuck, oraz nieco wybuchowy Bomba. Kiedy jednak wyspę odwiedzą tajemnicze przebiegłe zielone świnki, to właśnie ci pierzaści buntownicy odegrają najważniejszą rolę i szybko rozgryzą ich prawdziwe zamiary…

  Dn. 24-27.06.2016                               Godz.  15:45  2D ,  18:00  3D  dubbing

 Finlandia/USA  b/o.                             Czas projekcji 1:38h.

seans: Dn.24-27.06.2016

Zakładnik z Wall Street
7733301_1.2

  Reż. Jodie Foster.  Obsada: George Clooney, Julia Roberts, Jack O’Connell, Dominic West, Caitriona Balfe  

Thriller/dramat. George Clooney wciela się w postać Lee Gatesa, guru Wall Street, który prowadzi cotygodniowy show „Money Monster”. Doradza w nim widzom jak i w co inwestować pieniądze. Kiedy słuchający jego finansowych wskazówek Kyle Budwell (O’Connell) traci wszystkie oszczędności, terroryzuje ekipę show i podczas programu transmitowanego na żywo bierze Gatesa za zakładnika, grożąc mu śmiercią. Publiczność telewizyjna zamiera w przerażeniu, oglądalność show rośnie w niespotykanym tempie. Ile warte jest życie człowieka? Jedynym wsparciem dla Gatesa jest producentka programu Patty Fenn (Roberts).

 

  Dn. 24-27.06.2016            Godz.  20:15 2D napisy                                                                                                                         

  USA 15L.                             Czas projekcji 1:38h.

seans: Dn.24-27.06.2016

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.