Kino "TUR"

Miejski Dom Kultury zarządza Kinem TUR, które jest jedynym tego typu obiektem na terenie powiatu tureckiego. Przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej została zmodernizowana infrastruktura techniczna kina.Obecnie kino TUR posiada sprzęt projekcyjny nowej generacji, cyfrowy system odczytu dźwięku DOLBY DIGITAL, ekran Perlux o wymiarach 10,20 m x 4,20 m..Sala liczy 300 miejsc. Projekcje odbywają się w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Ponadto odbywają się seanse w ramach cyklu “ Kino Konesera”. Kino TUR zaprasza w stałe dni projekcji od piątku do poniedziałku.
Kasa kina czynna   godzinę przed pierwszą projekcją
ul.Żeromskiego 1
tel. 63 278 47 43

( w sprawie zamówień i rezerwacji seansów zbiorowych- kontakt MDK tel. 63-280-00-20 )

                                                                                                                         CENNIK KINA TUR

Seanse 2D i zwykłe

/2D – film wyświetlany w technologii cyfrowej, bez efektu 3D; seans zwykły – film wyświetlany z kopii 35 mm bez efektu 3D/

BILET NORMALNY – 16 zł

BILET ULGOWY  – 14 zł

BILET ZBIOROWY - 11 zł

Seanse 3D

/ film wyświetlany w technologii cyfrowej, z efektem trójwymiarowym/

BILET NORMALNY – 20 zł

BILET ULGOWY  - 18 zł

BILET ZBIOROWY - 15 zł

Cena okularów 3D MasterImage5 zł

ULGOWE: dzieci do 7 lat, uczniowie, studenci do 26 lat, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji

ZBIOROWE: grupy szkolne zorganizowane od 15 osób

Repertuar Kina „Tur”

Mad Max: Na drodze gniewu
mad max

Reż. George Miller. Obsada: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult

 

Akcja/przygodowy/thriller. Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów, przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli, sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

 

  Dn. 05 – 08.06.2015             Godz.   16:30 2D, 19:00 3D napisy

 Australia/USA 15L.                Czas projekcji 2:00h.

seans: Dn.05-08.06.15

Ups! Arka odpłynęła
ups

Reż. Toby Genkel, Sean McCormack.  Obsada: Olaf Lubaszenko, Bernard Lewandowski, Małgorzata Foremniak, Artur Barciś

 

Animowany/przygodowy/komedia. Nadciąga potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest miejsce na Arce Noego, której kapitanem został wyniosły Król Lew. Niestety paru nieboraków nie znalazło się na liście upoważniającej do wejścia na pokład i teraz mają przechlapane. Uroczy stwór o imieniu Fini, przedstawiciel tajemniczego gatunku pluszczaków, wspierany przez trójkę innych pechowców bez biletu wstępu na Arkę, zmaga się z nadciągającą powodzią oraz parą gryfów-głodomorów, które… mają smaka na pluszczaka.

 

  Dn. 12 – 15.06.2015                                                            Godz.    16:00 2D, 17:45 3D dubbing

 Niemcy/Belgia/Luksemburg/Irlandia  b/o.                Czas projekcji 1:30h.

seans: Dn.12-15.06.15

Apartament
apartament

Reż. Maciej Czajkowski . 

Dokumentalny. „Apartament” daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II. W filmie usłyszymy m.in.: wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat – począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari, osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza, Egildo Biocca oraz innych, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów.


  Dn. 12 – 15.06.2015            Godz.    19:30

 Polska 7L.                             Czas projekcji 1:20h.

seans: Dn.12-15.06.15

Wiek Adaline
wiek

Reż. Lee Toland Krieger. Obsada: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford


Dramat/romans. Urodzona na początku XX wieku Adaline jako dwudziestolatka ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje. Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość, traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się na jej oczach. Ta pełna przygód i dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez niemal cały XX wiek. Jej życie jest fantastycznie kolorowe, niezwykłe, ale także bardzo samotne. W końcu Adaline znajduje miłość, dla której warto wyrzec się nawet nieśmiertelności. Ale czy to możliwe?

  Dn. 19 – 22.06.2015               Godz.    17:00,  19:15   2D napisy

 USA  15L.                                  Czas projekcji 1:50h.

seans: Dn.19-22.06.15

Rechotek
rechotek

Reż. Chuck Powers. Obsada: Tomasz Kammel, Marzena Rogalska, Lidia Sadowa, Wojciech Mecwaldowski


Animowany/komedia. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, latającą wiewiórką wyrusza na wyprawę przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Po drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę?

  Dn. 26 – 29.06.2015                    Godz.    17:00 2D napisy

 Malezja b/o.                                  Czas projekcji 1:25h.

seans: 26-29.06.15

Rozumiemy się bez słów
rozumiemy

Reż. Eric Lartigau. Obsada: Karin Viard, Francois Damiens, Eric Elmosnino

Komedia. Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła już jednak wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa też „ten” chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

  Dn. 26 – 29.06.2015                                  Godz.    19:00 2D napisy

 Francja/Belgia 15L.                                  Czas projekcji 1:45h.

seans: Dn.26-29.06.15

Zabójcy bażantów
zabójcy bażantów

Reż. Mikkel Norgaard. Obsada: Pilou Asbaek, Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares

Kryminał/thriller. Detektywi z Departamentu Q, zajmującego się nierozwiązanymi i przeterminowanymi sprawami, próbują rozwikłać makabryczną zbrodnię sprzed lat. Choć rzekomy zabójca został skazany, na policję zgłasza się świadek, który rzuca nowe światło na dawno zamkniętą sprawę. Podejrzani – byli uczniowie prestiżowej szkoły z internatem, teraz należą do elity duńskiego społeczeństwa. Detektyw Carl Morck i jego asystent, Assad muszą rozwikłać zagadkę i znaleźć sposób na pociągnięcie do odpowiedzialności prawdziwych morderców. Czy pomoże im w tym bezdomna Kimmie, niegdyś uczennica tej samej ekskluzywnej szkoły, która była zamieszana w tajemnicze wydarzenia sprzed lat?


  Dn. 22 – 25.05.2015                22.05      Godz.                19:30

                                                      23.05       Godz. 17:00,  19:30

                                                      24.05      Godz.                19:30

                                                      25.05      Godz. 17:00,  19:30

 Dania 15L.                                 Czas projekcji 2:00h.

seans: Dn.22-25.05.2015

Sekrety morza
sekrety morza

Reż. Tomm Moore . Obsada: Mateusz Ceran, Małgorzata Kożuchowska, Arkadiusz Jakubik,  Malwina Jachowicz, Barbara Wrzesińska

Animowany/fantasy/familijny. Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar złego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie miejsce dla nich do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy, i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie, pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi w rodzinie.

  Dn. 29.05 – 02.06.2015                   Godz.  16:30 2D dubbing

 Irlandia,Dania,Luksemburg

Belgia,Francja       b/o.                      Czas projekcji 1:35h.

seans: Dn.29.05-02.06.2015

Avengers: Czas Ultrona
avengers

Reż. Joss Whedon. Obsada: Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Chris Evans

Fantasy/akcja/przygodowy. Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.

  Dn. 29.05 – 02.06.2015                   Godz.  18:30 3D dubbing

 USA 12L.                                              Czas projekcji 2:20h.

seans: Dn.29.05-02.06.2015

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.