Kino "TUR"

Miejski Dom Kultury zarządza Kinem TUR, które jest jedynym tego typu obiektem na terenie powiatu tureckiego. Przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej została zmodernizowana infrastruktura techniczna kina.Obecnie kino TUR posiada sprzęt projekcyjny nowej generacji, cyfrowy system odczytu dźwięku DOLBY DIGITAL, ekran Perlux o wymiarach 10,20 m x 4,20 m..Sala liczy 300 miejsc. Projekcje odbywają się w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Ponadto odbywają się seanse w ramach cyklu “ Kino Konesera”. Kino TUR zaprasza w stałe dni projekcji od piątku do poniedziałku.
Kasa kina czynna   godzinę przed pierwszą projekcją
ul. Stefana Żeromskiego 1
tel. 63 278 47 43

( w sprawie zamówień i rezerwacji seansów zbiorowych- kontakt MDK tel. 63-280-00-20 )

                                                                                                                         CENNIK KINA TUR

Seanse 2D i zwykłe

/2D – film wyświetlany w technologii cyfrowej, bez efektu 3D; seans zwykły – film wyświetlany z kopii 35 mm bez efektu 3D/

BILET NORMALNY – 16 zł

BILET ULGOWY  – 14 zł

BILET ZBIOROWY - 11 zł

Seanse 3D

/ film wyświetlany w technologii cyfrowej, z efektem trójwymiarowym/

BILET NORMALNY – 20 zł

BILET ULGOWY  - 18 zł

BILET ZBIOROWY - 15 zł

Cena okularów 3D MasterImage5 zł

ULGOWE: dzieci do 7 lat, uczniowie, studenci do 26 lat, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji

ZBIOROWE: grupy szkolne zorganizowane od 15 osób

Repertuar Kina „Tur”

Sing
1481295986

Reż. Christophe Lourdelet, Garth Jennings. Obsada: Marcin Dorociński, Małgorzata Socha, Ewa Farna

Animowany/komedia/musical. W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona (Marcin Dorociński) popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: pewna siebie, przemądrzała i diablo utalentowana mysz Mike (Jankes), nieśmiała Słonica Meena (Katarzyna Sawczuk), utalentowana matka 25 świnek, Rosita (Małgorzata Socha), młody gangsta-goryl Johnny (Adam Zdrójkowski) i Ash (Ewa Farna), punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca oraz utalentowany tancerz – świnka Gunter (Jarosław Boberek). Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster.

.

USA/Japonia b/o

Dn. 24-27.02.2017       

Godz.  16:30 dubbing                                                                                                                         

Czas projekcji 1:48h.

seans: Dn. 24-27.02.2017

Konwój
1482622161

Reż. Maciej Żak.  Obsada: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat

Thriller/kryminalny. Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

.

Polska 15L.

Dn. 24-27.02.2017       

Godz.  19:00                                                                                                                          

Czas projekcji 1:32h.

seans: Dn. 24-27.02.2017

Syn Szawła
1455089586

Reż. Laszlo Nemes.  Obsada: Geza Rohrig, Levente Molnar, Urs Rechn

Dramat.  Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów, zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady, na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

NOC OSCAROWA  MARATON FILMOWY

Węgry 15L.

Dn. 25.02.2017        

Godz. 21:00                                                                                                                

Czas projekcji 1:47h.

seans: Dn. 25.02.2017

Mad Max: Na drodze gniewu
1428265399

Reż. George Miller.  Obsada: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult

Akcja/przygodowy/thriller. Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów, przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli, sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

NOC OSCAROWA MARATON FILMOWY

Australia/USA 15L.

Dn. 25.02.2017                                                                                                                             

Czas projekcji 2:00h.

seans: Dn. 25.02.2017

Balerina
1482621988

Reż. Eric Summer, Eric Warin. Obsada: Julia Kamińska, Antoni Królikowski, Anna Guzik 

 Animowany/musical/przygodowy. 11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem, ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu, Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka, podstępna Kamila, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

.

Francja/Kanada b/o.

Dn. 03-06.03.2017       

Godz.  17:00  dubbing                                                                                                                        

Czas projekcji 1:30h.

seans: Dn. 03-06.03.2017

La La Land
1482622082

Reż. Damien Chazelle. Obsada: Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend 

Musical/komedia/romans. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli – Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

.

USA 15L.

Dn. 03-06.03.2017       

Godz.  19:00  napisy                                                                                                                        

Czas projekcji 2:06h.

seans: Dn. 03-06.03.2017

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
1484645161

Reż. Maria Sadowska. Obsada: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska

Dramat/biograficzny. Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków

.

Polska 15L.

Dn. 10-13.03.2017       

Godz.  16:30, 19:00                                                                                                                          

Czas projekcji 2:00h.

seans: Dn. 10-13.03.2017

Boska Florence
1468248596

 Reż. Stephen Frears.  Obsada: Rebecca Ferguson, Meryl Streep, Hugh Grant

Komediodramat/biograficzny. Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda, brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall, nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

„ KOBIECY WIECZÓR FILMOWY ”    MARATON FILMOWY   Godz. 21:30

Wlk.Brytania 15L.

Dn. 10.03.2017                                                                                                                                 

Czas projekcji 1:50h.

seans: Dn. 10.03.2017

Słaba płeć ?
1451475348

 Reż. Krzysztof Lang.  Obsada: Olga Bołądź, Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska

Komedia. Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta.

„ KOBIECY WIECZÓR FILMOWY ”    MARATON FILMOWY        

Polska 15L.

Dn. 10.03.2017                                                                                                                                 

Czas projekcji 1:35h.

seans: Dn. 10.03.2017

Ostatni smok świata
1483690138

Reż. Manuk Depoyan. Scenariusz: Pamela Hickey, Dennys McCoy, Olena Shulga

Animowany/przygodowy/komedia. Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół – czarującego (dosłownie i w przenośni!) nietoperza Ediego i Peszka – dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi… pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata. Oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Wspólnie Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.

.

Ukraina b/o

Dn. 17-20.03.2017       

Godz.  17:00 dubbing                                                                                                                         

Czas projekcji 1:25h.

seans: Dn. 17-20.03.2017

Porady na zdrady
1485944745

  Reż. Ryszard Zatorski. Obsada: Magdalena Lamparska, Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski

Komedia/romantyczna. Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska) rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski), coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona, Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę „przeciwnika”, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu.

.

Polska 15L.

Dn. 17-20.03.2017       

Godz.  19:00                                                                                                                          

Czas projekcji 1:37h.

seans: Dn. 17-20.03.2017

LEGO® BATMAN: FILM
1482621921

Reż. Chris McKay. Obsada: Rosario Dawson, Ralph Fiennes, Michael Cera

Animowany/akcja/komedia. W duchu zabawy, dzięki której film „Lego Przygoda” stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy, Batman z LEGO staje się gwiazdą własnej przygody na dużym ekranie. W Gotham szykują się wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i podjąć współpracę z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.

.

USA/Dania b/o

Dn. 24-27.03.2017       

Godz.  16:00 dubbing                                                                                                                         

Czas projekcji 1:44h.

seans: Dn. 24-27.03.2017

Jackie
1483354404

Reż. Pablo Larrain. Obsada: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig

Dramat/biograficzny. Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podroży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline na pokładzie Air Force One powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię Jackie.

.

USA/Francja/Chile 15L.

Dn. 24-27.03.2017       

Godz.  18:00 napisy                                                                                                                         

Czas projekcji 1:35h.

seans: Dn. 24-27.03.2017

Rings
1484840815

Reż. F. Javier Gutierrez Diaz.  Obsada: Matilda Anna Ingrid Lutz, Johnny Galecki, Alex Roe

Horror. Nowy rozdział znakomitej i przerażającej serii horrorów. Młoda kobieta, martwiąc się o swojego chłopaka, zafascynowanego informacjami o tajemniczym wideo, po obejrzeniu którego giną ludzie, decyduje się obejrzeć film za niego. Wkrótce odkrywa przerażającą prawdę: informacje są prawdziwe, a wideo zawiera tajemniczy przekaz.

.

USA 15L.

Dn. 24-27.03.2017       

Godz.  20:00  napisy                                                                                                                          

Czas projekcji 1:42h.

seans: Dn. 24-27.03.2017

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.