Kino "TUR"

Miejski Dom Kultury zarządza Kinem TUR, które jest jedynym tego typu obiektem na terenie powiatu tureckiego. Przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej została zmodernizowana infrastruktura techniczna kina.Obecnie kino TUR posiada sprzęt projekcyjny nowej generacji, cyfrowy system odczytu dźwięku DOLBY DIGITAL, ekran Perlux o wymiarach 10,20 m x 4,20 m..Sala liczy 300 miejsc. Projekcje odbywają się w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Ponadto odbywają się seanse w ramach cyklu “ Kino Konesera”. Kino TUR zaprasza w stałe dni projekcji od piątku do poniedziałku.
Kasa kina czynna   godzinę przed pierwszą projekcją
ul.Żeromskiego 1
tel. 63 278 47 43

( w sprawie zamówień i rezerwacji seansów zbiorowych- kontakt MDK tel. 63-280-00-20 )

                                                                                                                         CENNIK KINA TUR

Seanse 2D i zwykłe

/2D – film wyświetlany w technologii cyfrowej, bez efektu 3D; seans zwykły – film wyświetlany z kopii 35 mm bez efektu 3D/

BILET NORMALNY – 16 zł

BILET ULGOWY  – 14 zł

BILET ZBIOROWY - 11 zł

Seanse 3D

/ film wyświetlany w technologii cyfrowej, z efektem trójwymiarowym/

BILET NORMALNY – 20 zł

BILET ULGOWY  - 18 zł

BILET ZBIOROWY - 15 zł

Cena okularów 3D MasterImage5 zł

ULGOWE: dzieci do 7 lat, uczniowie, studenci do 26 lat, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji

ZBIOROWE: grupy szkolne zorganizowane od 15 osób

Repertuar Kina „Tur”

W głowie się nie mieści
wglowiesieniemiesci

Reż. Pete Docter, Ronaldo Del Carmen . Obsada: Małgorzata Socha, Maja Ostaszewska, Kinga Preis, Cezary Pazura  

Animowany/komedia/familijny. „W głowie się nie mieści” opowiada o wyprawie do najniezwyklejszego miejsca na świecie – wnętrza ludzkiego umysłu. Kiedy Riley wraz z rodzicami opuszcza rodzinne strony i przenosi się do San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Jak każdym z nas, bohaterką kierują emocje: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Dorastanie bywa trudne, także dla Riley. Chociaż Radość robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, dziewczynce nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole…


  Dn. 04 – 07.09.2015                Godz.   15:30 2D,  17:30 3D dubbing

 USA  b/o.                                   Czas projekcji 1:40h.

seans: Dn.04-07.09.15

Ant – Man
antman

Reż. Peyton Reed.   Obsada: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly

Science-fiction/akcja. Zawodowy oszust Scott Lang (Paul Rudd), znany jako Ant-Man, za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem, doktorem Hankiem Pymem (Michael Douglas), zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie.


  Dn. 04 – 07.09.2015               Godz.   19:30 2D  napisy

 USA 15L.                                    Czas projekcji 2:00h.

seans: Dn.04-07.09.15

Mały Książę
malyksiaze1

Reż. Mark Osborne.    Obsada: Bernard Lewandowski, Aleksandra Kowalicka, Małgorzata Kożuchowska

Animowany/komedia/familijny. Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe – świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel, Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.


  Dn. 11 – 14.09.2015                        Godz.   15:30 2D,  17:30 3D dubbing

 Francja  b/o.                                   Czas projekcji 1:50h.

seans: Dn.11-14.09.15

Amy
Amypl

Reż. Asif Kapadia.     Obsada: Amy Winehouse, Mitchel Winehouse, Blake Fiedler

Dokumentalny/biograficzny/muzyczny. Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano. Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat? „Amy” to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.


  Dn. 11 – 14.09.2015                        Godz.   19:30  2D napisy

 Wlk.Brytania/USA  15L.              Czas projekcji 2:10h.

seans: Dn.11-14.09.15

Barbie Rockowa Księżniczka
barbierockowa

Reż. Karen Lloyd.   Obsada: Beata Wyrąbkiewicz, Mateusz Weber, Michał Podsiadło,Agnieszka Kunikowska, Małgorzata Kozłowska 


Animowany. W tym przepełnionym bitami musicalu, Barbie jako Courtney, współczesna księżniczka zmierzy się z nie lada wyzwaniem – zamieni się miejscami z Eriką, słynną gwiazdą rocka. Te dwa zupełnie różne światy zmieszają się, kiedy księżniczka Courtney trafi na Obóz Gwiazd Pop, podczas gdy gwiazda rocka Erika zostanie wysłana na Obóz dla Księżniczek. Oba rywalizujące obozy będą starały się naprawić błąd, gdy tymczasem Courtney i Erika zaczną dostosowywać się do światów, których wcześniej nie znały. Co więcej światy te wydadzą im się fascynujące, dziewczynki znajdą nowych przyjaciół i przeżyją przygody, na jakie nie miałyby wcześniej szans. Kiedy jednak zdadzą sobie sprawę, że festiwalowi, w którym rywalizują oba obozy, grozi zamknięcie, pokonają wszelkie trudności i różnice, by wspólnie walczyć o jedną sprawę. Odnajdą swoje własne głosy i udowodnią, że wszystko jest możliwe, kiedy tylko zaufasz marzeniom.

  Dn. 18 – 21.09.2015                  Godz.   15:30,  17:30  2D dubbing

 USA b/o.                                      Czas projekcji 1:25h.

seans: Dn.18-21.09.15

Mission: Impossible. Rouge Nation
missionimpossible5pl

Reż. Christopher McQuarrie.   Obsada: Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Jeremy Renner

Akcja/thriller. Losy IMF, rządowej agencji szpiegowskiej od dawna wisiały na włosku. Teraz wydaje się, że to koniec. IMF zostało oficjalnie rozwiązane. Ale światu grozi prawdziwe niebezpieczeństwo: eskalacja zamachów terrorystycznych, za którymi stoi Syndykat – ekstremalnie niebezpieczna, perfekcyjnie wyszkolona, pozbawiona skrupułów sieć renegatów. O Syndykacie słyszał każdy szpieg i rząd każdego państwa, choć nikt nigdy nie udowodnił jego istnienia. Ale Syndykat istnieje naprawdę i właśnie szykuje się do przejęcia kontroli nad światem. Członkowie IMF są w śmiertelnym zagrożeniu. Ale Ethan Hunt nigdy nie zostawił swoich przyjaciół w potrzebie. W tej rozgrywce przyjdzie mu udowodnić każdą umiejętność, której kiedykolwiek się nauczył. Z Wiednia do Casablanki, z poderwanego w przestworza samolotu do morskich głębin – to najbardziej ekstremalna misja Hunta. I choć mówi się, że wśród agentów nie ma przyjaźni, Ethan udowodni swoje przywiązanie i lojalność.


  Dn. 18 – 21.09.2015                  Godz.   19:30  2D napisy

 USA 15L.                                      Czas projekcji 2:10h.

seans: Dn.18-21.09.15

Karbala
karbala

Reż. Krzysztof Łukaszewicz.   Obsada: Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt,  Leszek Lichota

Wojenny. „Karbala” to opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci. Kiedy tłum dżihadystów zbliżał się do City Hall, na placu boju pozostał jedynie niewielki oddział polskich i bułgarskich żołnierzy. 80 prawdziwych bohaterów, mających zapasy jedzenia oraz amunicji wystarczające tylko na 24 godziny, stanęło oko w oko z rozwścieczonym i gotowym na wszystko tłumem uzbrojonych terrorystów. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiły, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrała bitwę, ale wyszła z niej bez straty ani jednego żołnierza. Obrona City Hall jest jeszcze nieodkrytym fragmentem najnowszej historii polskiej armii. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrywa przez widzami reżyser Krzysztof Łukaszewicz(„Żywie Biełaruś!”, „Lincz”). Film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu


  Dn. 25 – 28.09.2015                  Godz.  17:00, 19:15  2D

 Polska 15L.                                  Czas projekcji 1:55h.

seans: Dn.25-28.09.15

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.