Kino "TUR"

Miejski Dom Kultury zarządza Kinem TUR, które jest jedynym tego typu obiektem na terenie powiatu tureckiego. Przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej została zmodernizowana infrastruktura techniczna kina.Obecnie kino TUR posiada sprzęt projekcyjny nowej generacji, cyfrowy system odczytu dźwięku DOLBY DIGITAL, ekran Perlux o wymiarach 10,20 m x 4,20 m..Sala liczy 300 miejsc. Projekcje odbywają się w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Ponadto odbywają się seanse w ramach cyklu “ Kino Konesera”. Kino TUR zaprasza w stałe dni projekcji od piątku do poniedziałku.
Kasa kina czynna   godzinę przed pierwszą projekcją
ul. Stefana Żeromskiego 1
tel. 63 278 47 43

( w sprawie zamówień i rezerwacji seansów zbiorowych- kontakt MDK tel. 63-280-00-20 )

                                                                                                                         CENNIK KINA TUR

Seanse 2D i zwykłe

/2D – film wyświetlany w technologii cyfrowej, bez efektu 3D; seans zwykły – film wyświetlany z kopii 35 mm bez efektu 3D/

BILET NORMALNY – 16 zł

BILET ULGOWY  – 14 zł

BILET ZBIOROWY - 11 zł

Seanse 3D

/ film wyświetlany w technologii cyfrowej, z efektem trójwymiarowym/

BILET NORMALNY – 20 zł

BILET ULGOWY  - 18 zł

BILET ZBIOROWY - 15 zł

Cena okularów 3D MasterImage5 zł

ULGOWE: dzieci do 7 lat, uczniowie, studenci do 26 lat, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji

ZBIOROWE: grupy szkolne zorganizowane od 15 osób

Repertuar Kina „Tur”

„Maria Skłodowska-Curie”
1485870941

  Reż . Marie Noelle. Obsada: Karolina Gruszka, Charles Berling, Fabrizio Rongione, Izabela Kuna

Biograficzny. „Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

 

Polska/Francja /Niemcy 13L.

Dn. 28.04-01.05.2017       

Godz.  17:00 napisy                                                                                                                         

Czas projekcji 1:40h.

seans: Dn.28.04-01.05.2017

Wszystko albo nic
1488370687

Reż. Marta Ferencova. Obsada: Tatiana Pauhofova, Michał Żebrowski, Paweł Deląg

Komedia/romantyczna. Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku interesowały książki z półki „tylko dla dorosłych”. Obecnie zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do „Kamasutry” niż „Krecika”. Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio – ubóstwiający mięsne potrawy gej, który – podobnie jak jego dwie koleżanki – w głębi serca pragnie spotkać „tego jedynego”. Wszystko zmieni się, gdy w życie przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo, lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki (Krzysztof Tyniec), rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen (Michał Żebrowski) oraz romantyczny i czarujący lekarz (Paweł Deląg). Chociaż miłość to same kłopoty, i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty

 

Czechy/Słowacja 15L.

Dn. 28.04-01.05.2017       

Godz.  19:00                                                                                                                          

Czas projekcji 1:51h.

seans: Dn.28.04-01.05.2017

„Piękna i Bestia”
1485102190

Reż. Bill Condon. Obsada: Emma Watson, Luke Evans , Dan Stevens

Familijny/musical/fantasy. Belle jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurice został uwięziony w pałacu okrutnej bestii, postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belle, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów, takich jak: zegar Cogsworth, świecznik Lumiere, czy miotełka Plumette. Tymczasem Maurice chcąc uratować swą córkę, zwraca się o pomoc do pewnego myśliwego – Gastona, który jest zakochany w Belle


USA  7L.

Dn. 05-08.05.2017       

Godz.  17:00 dubbing                                                                                                                         

Czas projekcji 2:09h.

seans: Dn. 05-08.05.2017

„Amok”
1488204598

Reż. Kasia Adamik. Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz

Thriller. Odrą dryfuje zmasakrowane ciało z pętlą u szyi i nóg. Po kilku dniach zostaje znalezione przez rybaków. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa z braku dowodów trafia do policyjnego „archiwum X”. Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści „Amok”, autorstwa Krystiana Bali (Mateusz Kościukiewicz). Autentyczność doniesień postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski (Łukasz Simlat), dociekliwy funkcjonariusz z mroczną przeszłością. Policjant szybko odkrywa podobieństwa między zabójstwem, a opisaną w książce zbrodnią.


Polska/Szwecja/Niemcy  15L.

Dn. 05-08.05.2017       

Godz.  19:30                                                                                                                          

Czas projekcji 1:48h.

seans: Dn. 05-08.05.2017

„Był sobie pies”
1483354204

Reż. Lasse Hallstrom. Obsada: Dennis Quaid, Peggy Lipton, Josh Gad

Komedia/przygodowy/familijny Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies – to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę (wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę), a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się „nadpsią” siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.


USA  7L.

Dn. 12-15.05.2017       

Godz.  17:00 dubbing                                                                                                                         

Czas projekcji 1:40h.

seans: Dn. 12-15.05.2017

„Chata”
1486989969

Reż. Stuart Hazeldine. Obsada: Sam Worthington, Octavia Spencer, Radha Mitchell

Dramat. Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem, pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.


USA  12L.

Dn. 12-15.05.2017       

Godz.  19:00 napisy                                                                                                                         

Czas projekcji 2:12h.

seans: Dn. 12-15.05.2017

„Azyl”
1487701299

Reż. Niki Caro.  Obsada: Jessica Chastain, Daniel Bruhl, Johan Heldenbergh

Dramat/biograficzny/historyczny. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich.

 

USA  12L.

Dn. 19-22.05.2017       

Godz.  17:00 dubbing                                                                                                                         

Czas projekcji 2:04h.

seans: Dn. 19-22.05.2017

„Ghost in the Shell”
1488199167

 Reż . Rupert Sanders. Obsada: Scarlett Johansson, Michael Pitt, Pilou Asbaek

Science-fiction/thriller/akcja. Film „Ghost in the Shell” bazuje na międzynarodowym sukcesie marki science fiction pod tym samym tytułem. Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota (Scarlett Johansson), stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. Section 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej Hanka Robotic’s.

 

USA 15L.

Dn. 19-22.05.2017       

Godz.  19:15 napisy                                                                                                                         

Czas projekcji 2:00h.

seans: Dn. 19-22.05.2017

„Riko prawie bocian”
1491385192

Reż. Toby Genkel, Reza Memari. Obsada: Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Boczarska, Piotr Gąsowski, Tomasz Karolak

Animowany/przygodowy. Rysio jest wróblem przygarniętym przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice migrują do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż, korzystając z wszelkich możliwych środków transportu. Towarzyszą mu nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco

 

Luksemburg/Belgia/Niemcy/Norwegia/USA  b/o

Dn. 26-29.05.2017       

Godz.  17:00 dubbing                                                                                                                        

Czas projekcji 1:25h.

seans: Dn. 26-29.05.2017

„Wybawienie”
Conspiracy-of-faith

Reż . Hans Petter Moland. Obsada: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pal Sverre Hagen

Thriller/kryminalny. Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma spraw, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. List ma 8 lat i został napisany dziecięcym pismem, ludzką krwią. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

 

Dania/Niemcy/Szwecja/Norwegia

Dn. 26-29.05.2017       

Godz.  19:00 napisy                                                                                                                        

Czas projekcji 1:52h.

seans: Dn. 26-29.05.2017

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.