Grupa teatralna „CZASAMI TEATR ZA DRZWIAMI”

Skupia młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ,dla których teatr jest istnym katharsis. Pozwala zrozumieć samego siebie, niweluje nieśmiałość, pobudza do twórczych działań, uszlachetnia wrażliwość.

Młodzi adepci sztuki teatralnej mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień m.in.: Festiwal Teatrów Młodzieżowych w Iławie – Grand Prix, Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Młodych „CZWARTA ŚCIANA”  w Turku. Przegląd Małych Form Teatralnych w Kazimierzu Biskupim, z którego co roku grupa wraca z nagrodami, Turnieje Recytatorskie – nagrody i kwalifikacje do finału, Płośnickie Lato Teatralne – nagroda aktorska i wiele innych.

Od 2007 r. przy MDK działa grupa tancerzy ognia, szczudlarzy i żonglerów. Obecnie składa się z 12 osób ,dla których ogień jest niesamowitym wyzwaniem i uwalnia spore pokłady adrenaliny. To nietypowe doświadczenie traktują jako dobrą zabawę i zdobywanie nowych umiejętności.

Opiekunem artystycznym jest Sylwia Przybylska
Zajęcia odbywają się w piątki,   godz. 16.00