Wystawa fotograficzna “Sami o Sobie”

W czasie trwania 16. Dni Kultury bez Barier  odbyły się warsztaty fotograficzne w dniach od 02 do 05 października pod hasłem “Sami o Sobie” w placówkach działających na rzecz osób niepełnosprawnych:Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Poduchowne, Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. 3 Maja 8, Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych, Stowarzyszenie Warsztat Terapii Zajęciowej SINTUR . Materiał fotograficzny zebrany podczas warsztatów został  wykorzystany do zorganizowania wystawy o osobach niepełnosprawnych ze zdjęciami wykonanymi przez nich i o nich pod okiem wykwalifikowanego fotografa Piotra Chlipalskiego. W zajęciach wzięli również udział nauczyciele i opiekunowie pracujący w ośrodkach i są na wystawie ich fotografie. Słowem pełna integracja i wspaniała zabawa z fofografowaniem   Fotografia jako element szeroko rozumianej arteterapii rozwija postrzeganie wzrokowe i twórcze otaczającej nas rzeczywistości. Pogłębia wrażliwość i wzmaga chęć nawiązywania kontaktów z otoczeniem. Dostarcza inspirujących wrażeń i przeżyć. Jest niezawodnym i niezastąpionym sposobem na poznawanie świata z całą jego różnorodnością i urodą. Istotą zadania było spotkanie szkoleniowe osób niepełnosprawnych, umożliwienie im zdobycia nowych umiejętności w sferze poznawczej i społecznej, w tym praktycznych umiejętności fotografowania.

Na fotografiach można zobaczyć też wystawę prac plastycznych pokazującą umiejętności podopiecznych ośrodków, która towarzyszyła wydarzeniu “Tacy Sami”.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????