27. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących “Widzieć Inaczej” o Nagrodę Burmistrza Miasta Turku j

XXVII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących “Widzieć Inaczej” o Nagrodę Burmistrza Miasta Turku gościł wykonawców z różnych regionów kraju między innymi Wrocławia, Elbląga, Tychów, Brzegu, Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Zgierza. Nasze miasto reprezentował zespół Turkowianki działający w MDK. Opiekunem zespołu jest Radosław Darul. Prezentacje artystyczne oceniała komisja artystyczna w składzie: Robert Janowski, Paweł Grabara, Aneta Janiak. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jurorzy musieli podjąć niełatwą decyzję wybierając zwycięzcę Festiwalu. Nagrodę Główną otrzymała Anna Wereszczyńska z Brzegu. Pierwszą nagrodę otrzymał Armand Perykietko z Wrocławia, Drugą nagrodę przyznano Barbarze Walczk z Poznania, a trzecią Aleksandrze Hofman z Tych. Wyróżnienia otrzymali: zespół Turkowianki,Barbara Jaracz z Głogowa, Monika Łuczak ze Zgierza, Ewa Gordon z Ostrowa Wielkopolskiego, Zespół Malinki z Elbląga. Robert Janowski przyznał, że scena jest miejscem magicznym dla wykonawców, ale również dla niego. Podkreślił, że atmosfera Przeglądu i wykonawcy są wyjątkowi. Chętnie weźmie udział w przyszłorocznej edycji wydarzenia. Organizatorem imprezy był Miejski Dom Kultury w Turku wraz z Urzędem Miejskim. Partnerami oraz sponsorami byli: Starostwo Powiatowe w Turku, firma Unicorn, Zakład Pracy Chronionej “Sintur” oraz Zdzisław Jesiołowski. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????