Festiwal Piosenki Wygraj Sukces – elimiancje wstA�pne

W dniu 10 kwietnia 2013 r. w sali Miejskiego Domu Kultury w Turku odbyA�y eliminacje wstA�pne 18 OgA?lnopolskiego Festiwalu Piosenki Wygraj Sukces. Na scenie zaprezentowaA�o siA� 43 wykonawcA?w.

Od kilku lat MDK w Turku wspA?A�organizuje ten najwiA�kszy festiwal piosenki dzieciA�cej i mA�odzieA?owej w Polsce, goszczA�c w swoich murach mA�odych wokalistA?w na eliminacjach wstA�pnych z terenu powiatu tureckiego. Ze wzglA�du na sporA� liczbA� uczestnikA?w do Turku przybyli wokaliA�ci gA�A?wnie z….Turku. ReprezentujA�cy szkoA�y iA�instytucje kulturalne podzieleni zostali na cztery kategorie wiekowe.

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczA�A�y siA� przesA�uchania konkursowe. WziA�A�o w nich udziaA� 43 wykonawcA?w. A oceniaA�o ich profesjonalne jury pod przewodnictwem pani Marty Janickiej – dyrektora PaA�stwowej SzkoA�y Muzycznej w Turku. Ponadto w komisji zasiedli Bartosz Komajda – muzyk, wokalista oraz Magdalena Grzelak – nauczyciel muzyki SP w Galewie. Po ponad szeA�ciogodzinnych wystA�pach do pA?A�finaA�u, ktA?ry odbA�dzie siA� w Ostrowie Wielkopolskim, jury postanowiA�o nominowaA� 10 osA?b:

1. Oskara Brzostowskiego z SP 1 w Turku

2. NinA� GrabarA� z SP 1 w Turku

3. WeronikA� Janiak z SP 1 w Turku

4. WeronikA� Matuszak z GOK WA�adysA�awA?w

5. OliwiA� Walas z SP 1 w Turku

6. KarolinA� Augustyniak z MDK w Turku

7. IngA� DawickA� z MDK w Turku

8. SylwiA� ForyA�skA� z Gimnazjum 2 w Turku

9. DariA� Olas z Gimnazjum 1 w Turku

10. AleksandrA� SzumiA�skA� z Turku

Ponadto jury wyrA?A?niA�o: NikolA� Augustyniak, Jakuba Aswiderskiego, NataliA� Borowczyk, MichalinA� DrzewieckA�, EsterA� Graczyk.

zp8497586rq
11 kwietnia , 2013