Galeria 2017

24. Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Młodych CZWARTA ŚCIANA

W pierwszym dniu prezentacji konkursowych 24. Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych Młodych CZWARTA ŚCIANA publiczność zobaczyła pięć spektakli. Wystąpili kolejno: Teatr Tańca "Szafa" z Kalisza w spektaklu "...i Małgorzata"; Grupa Teatralna "Kajcie" z LO w Turku wykonała spektakl "Kajcio"; Studio Teatralne "Oj" z Kutna zaprezentowało spektakl "Czyści artyści; Teatr "Matysarek" ze Złotowa przedstawił spektakl "Niebieskie pięty"; Teatr NP ze Środy Wielkopolskiej zaprezentował się w spektaklu "Rewolucja".
 W dwudniowym programie są warsztaty teatralne z Jackiem Zuzańskim dla uczestników Spotkań. 
W sobotę wieczorem zakończyły się 24. Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Młodych CZWARTA ŚCIANA. Swoje spektakle konkursowe zaprezentowali w tym dniu: Grupa Młodzieżowa Teatru "Krzyk" z Maszewa (spektakl "Hej Ty"); Teatr Imperialny z Lublina (spektakl "Szepty, świece i umarli”); Grupa Teatralna „ŁO/MEN” z Lubawy (spektakl „Januszek – Hardkor Disco”); Teatr „Krzesiwo” z Warszawy (spektakl „Sztuka latania”).
W monodramie pt. „SAM” gościnnie wystąpił Przemysław Wasilkowski z Wrocławia. Artysta oparł swój spektakl na tekstach Williama Shakespeare’a, Samuela Becketta i Sarah Kane.
Laureatem Nagrody Głównej został Teatr NP. ze Środy Wielkopolskiej. Pozostałe nagrody trafiły do: I nagroda – Grupa Teatralna „Kajcie” z Turku; II nagroda – Grupa Młodzieżowa Teatru „Krzyk” z Maszewa; III nagroda – Teatr Tańca „Szafa” z Kalisza i Teatr Imperialny z Lublina. Ponadto Jury przyznało wyróżnieni dla Grupy Teatralnej „ŁO/MEN z Lubawy i dla Teatru „Krzesiwo” z Warszawy.
Pozostałe grupy teatralne otrzymały upominki rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Turku.


Spektakle oceniali: Hanna Kubacka-Kujawińska, Przemysław Wasilkowski i Jacek Zuzański.
Nagrody wręczał Jerzy Kurzawa zastępca Burmistrza.


 

zobacz takA?e galerie na:

 

 

Uwaga nowy adres naszego profilu na Facebooku

https://www.facebook.com/Miejski-Dom-Kultury-w-Turku-107045108001891/?ti=as