Galeria 2017

Sobótkowe Wianki 2017

Sobótkowe Wianki odbyły się w sobotę na terenie Parku im. Ż. Składkowskiej. W koncercie wystąpił zespół MIKSO, HIP-HOP, solistki ze Studia Piosenki z MDK , Zespół Pieśni i Tańca ANILANA z Łodzi, który zachwycił publiczność pięknymi kostiumami i wspaniałym programem.
Dziewczyny mogły wykonać własnoręcznie wianki podczas warsztatów prowadzonych przez Zosię Kolendę i Joasię Bronszewską. Młodzież z grupy tancerzy ognia SHADOWS OF FIRE obdarowywała publiczność wymodelowanymi przez siebie figurkami z balonów.W konkursie na najpiękniejszy wianek sobótkowy wzięły udział dwie osoby - Anna Rygert i Martynka Radosz. Wręczyliśmy im pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. W asyście zespołu ANILANA i publiczności wianki były puszczone na wodę. Po tym obrzędzie wystąpił przed publicznością zespół PROGRES, który zachęcił obecnych do wspólnej zabawy i tańców. Przy ognisku świętojańskim można było upiec sobie kiełbaskę lub skorzystać ze specjałów na stoisku przygotowanym przez Pizzerię POD PAPUGAMI. Zabawę Sobótkową zakończył pokaz fireshow w wykonaniu grupy SHADOWS OF FIRE z MDK. 


Serdecznie dziękujemy dzielnym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku za pieczę nad ogniskiem i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników zabawy sobótkowej.
Gorące podziękowania kierujemy również do Nadleśnictwa Lasy Państwowe w Turku za przekazanie drewna na ognisko.zobacz takA?e galerie na:

 

 

Uwaga nowy adres naszego profilu na Facebooku

https://www.facebook.com/Miejski-Dom-Kultury-w-Turku-107045108001891/?ti=as