Galeria 2017

ŚWIĘTO PLONÓW 2017

 


Tegoroczne Święto Plonów czyli Gminno-Miejsko-Parafialne Dożynki odbyły si ę w Sołectwie Chlebów  na terenie kompleksu szkolnego.


Gospodarze Dożynek Karol Mikołajczyk – Wójt Gminy Turek i Romuald Antosik – Burmistrz Miasta Turek  na Starościnę Dożynek wybrali Małgorzatę Kurzawę, posiadającą 4 arową działkę na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego GÓRNIK w Turku. Natomiast Starostą został rolnik  Stanisław Staszak z Kalinowej.


Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Świętą Dziękczynną, którą celebrował Ks. Kanonik  Mirosław Frankowski Proboszcz Parafii Świętej Barbary w Turku.


Gości powitał Burmistrz Romuald Antosik. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Karol Mikołajczyk.  Głos zabrali również Marek Pańczyk Przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Ryszard Bartosik Poseł na Sejm RP.


Dożynki uświetniły zespoły: Pieśni i Tańca DOBROŃ  z Dobronia, dziecięcy zespół wokalno-taneczny CHLEBOWIAKI  z Chlebowa i Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku pod dyrekcją Eugeniusza Grzelaka. W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy brało udział 20 wieńców. Natomiast w konkursie na najciekawsze stoisko dożynkowe uczestniczyło 9 stoisk sołeckich i 3 ogrody działkowe: „Wspólnota” z Żuk, „Relaks” i Stowarzyszenie Ogrodowe Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. W. Orłowskiego z Turku. Nagrody wręczali Gospodarze Dożynek. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszyły się pyszności dożynkowe, którymi częstowano  zarówno  na specjalnie przygotowanych stoiskach gastronomicznych, jak i na stoiskach ogrodowych i sołeckich.


Uroczystości zakończyły się zabawą taneczną z zespołem PROGRES.


 


 

zobacz takA?e galerie na:

 

 

Uwaga nowy adres naszego profilu na Facebooku

https://www.facebook.com/Miejski-Dom-Kultury-w-Turku-107045108001891/?ti=as