Galeria 2017

XXIV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących WIDZIEĆ INACZEJ

 


W minioną sobotę 21 października odbył się XXIV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych     i Słabowidzących WIDZIEĆ INACZEJ o nagrodę Burmistrza Miasta Turku, który jest jednym z wydarzeń XV DNI KULTURY BEZ BARIER.


Dopołudniowe występy wykonawców oceniała Komisja artystyczna w składzie: Arkadiusz Szostak – dyrektor artystyczny Krajowego Centrum Kultury Niewidomych w Kielcach; Krystian Weber – muzyk, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie; Paweł Grabara – muzyk, Miejski Dom Kultury w Turku.


W godzinach popołudniowych odbył się koncert galowy, w którym zaprezentowali się wszyscy wykonawcy, połączony z ogłoszeniem werdyktu Komisji artystycznej i wręczeniem nagród. Na koncert przybyli m.in. p. Jerzy Kurzawa – zastępca Burmistrza Miasta Turku oraz przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Turku.


W tegorocznej edycji Przeglądu laureatką Nagrody Burmistrza Miasta Turku została Zuzanna Mulec   z Żyrardowa. Pozostałe główne narody otrzymali: Anna Wereszczyńska z Brzegu – I nagroda,         „Sobie Przeznaczeni” z Poznania – II nagroda, Przemysław Rogalski z Łodzi (III nagroda).


Ponadto Komisja przyznała 15 wyróżnień  w tym 11 wyróżnień specjalnych.


G R A T U L U J E M Y wszystkim uczestnikom wspaniałych prezentacji.


Na realizację imprezy Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego.


Bardzo dziękujemy pozostałym sponsorom i partnerom, którzy wsparli nas przy realizacji tego wydarzenia. Są to: Jadwiga Trojan – Hotel „Arkady” i Hotel „Monika”; Zdzisław Jesiołowski – cukiernia „Bezik”, Zakład Pracy Chronionej „Sintur” sp. z o.o w Turku.


 

zobacz takA?e galerie na:

 

 

Uwaga nowy adres naszego profilu na Facebooku

https://www.facebook.com/Miejski-Dom-Kultury-w-Turku-107045108001891/?ti=as