kino3d

Pierwsza projekcja kina cyfrowego w Kinie “TUR”

Pierwsza projekcja kina cyfrowego

w Kinie „TUR”

15 czerwca 2012 r. odbyła się w Kinie „TUR” pierwsza projekcja kina cyfrowego.

Filmem, który został wyświetlony była amerykańska produkcja 3D pt. „AVENGERS” z gatunku science fiction.

Nie było fajerwerków ani bomby w górę ale pierwszych widzów obecnych na piątkowym seansie przywitał Pan Zdzisław Czapla Burmistrz Miasta Turku i Bożena Cesarz dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Wśród gości była też Pani Joanna Maciejewska zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Turku, pracownicy Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miejskiego, Pan Maciej Kłosiński przedstawiciel firmy Cine Project Polska w Poznaniu, która dostarczyła sprzęt cyfrowy i dokonała jego montażu oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Wśród widzów była kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Domu Dziecka wraz z opiekunem.

Dyrektor Domu Kultury podziękowała Panu Burmistrzowi i Radzie Miejskiej za stworzenie warunków finansowych umożliwiających przystąpienie do tego nowatorskiego projektu.  Pracownikom Wydziału Środków Zewnętrznych a szczególnie Pani Małgorzacie Pięcie za napisanie tak dobrego projektu. Swoim współpracownikom a przede wszystkim Panu Andrzejowi Marzuchowskiemu za pomoc w praktycznym wdrożeniu tego projektu.

Swoją inaugurację przeżywał też kinowy sklepik oferujący napoje i świeżo prażoną kukurydzę.

Od dziś nasi widzowie będą oglądać filmy odtwarzane na najnowszej generacji aparaturze cyfrowej zapewniającej niezapomniane filmowe emocje.

Przypominamy, że na wszystkie filmy 3D obowiązuje do końca czerwca p r o m o c j a. Bilety tylko 16 złotych plus 5 złotych okulary do projekcji 3D.

Gorąco zapraszamy! Naprawdę to warto zobaczyć!

(15.06.2012 r.)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI