PoA?egnanie Profesora Jerzego WoA?niaka

W miniony piA�tek, ze smutkiem poA?egnaliA�my w A?odzi Profesora Jerzego WoA?niaka, byA�ego Rektora SzkoA�y Filmowej w A?odzi, operatora,realizatora TV, reA?ysera, dziennikarza, wykA�adowcA� do koA�ca aktywnego zawodowo.

NagA�a A�mierA� przerwaA�a Jego peA�ne pasji A?ycie. Nie sposA?b wymieniA� wszystkiego, czego zdoA�aA� w swoim A?yciu dokonaA�.
Profesora poznaliA�my w 2002 roku, kiedy rozpoczA�A� swojA� pierwszA� kadencjA� na stanowisku Rektora A�A?dzkiej filmA?wki. Nasze drogi zeszA�y siA�, gdy rozpoczA�liA�my przygotowania do kolejnej edycji PrzeglA�du Studenckich Etiud Filmowych KLAPS. Profesor WoA?niak z duA?A� przychylnoA�ciA� przyjA�A� nasz lokalny festiwal. ByA� czA�stym jego goA�ciem.

Wszyscy w Domu Kultury zapamiA�tamy Go, jako wspaniaA�ego czA�owieka, bardzo nam A?yczliwego, energicznego, obdarzonego niezwykA�ym poczuciem humoru, kreatywnego, otwartego na A�wiat i kochajA�cego mA�odzieA?. DoceniajA�c osobisty wkA�ad Jerzego WoA?niaka w rozwA?j naszej lokalnej kultury oraz za A?yczliwoA�A� dla naszego miasta, Burmistrz ZdzisA�aw Czapla, odznaczyA� Profesora honorowA� odznakA� “Za zasA�ugi dla miasta Turku”.
W osobie Profesora straciliA�my Przyjaciela. Trudno uwierzyA�, A?e na tegorocznym KLAPSIE juA? siA� nie spotkamy, zawsze jednak bA�dziemy o Nim pamiA�taA�!

Profesor Jerzy WoA?niak zmarA� 28 stycznia br.
ZostaA� pochowany w Alei ZasA�uA?onych A�A?dzkiego cmentarza na DoA�ach.

8 lutego , 2014