WYSTAWA KOBIETY W POWSTANIU WARSZAWSKIM

Zapraszamy Wszystkich do obejrzenia Wystawy KOBIETY W POWSTANIU WARSZAWSKIM. Wystawa przedstawia sylwetki 57 kobiet biorA�cych udziaA� w Powstaniu Warszawskim. SA� wA�rA?d nich: kobiety walczA�ce na pierwszej linii frontu, A�A�czniczki, sanitariuszki. MateriaA� ikonograficzny pochodzi gA�A?wnie od rodzin bohaterek wystawy bA�dA? w kilku przypadkach od nich samych. SA� to archiwalia, pamiA�tki, zdjA�cia. Los kobiet z powstania jest ilustracjA� losA?w caA�ego narodu, takA?e po przez pryzmat ich pA?A?niejszych, powojennych losA?w. Na dolnych planszach wystawy przedstawione sA� dzieje samego powstania (mapy, szkice, zdjA�cia, winiety tytuA�A?w prasy powstaA�czej).
Tak wspaniaA�A� dokumentalnA� wystawA� moA?ecie obejrzeA� od 14 wrzeA�nia w Miejskim Domu Kultury w Turku. Wystawa czynna od poniedziaA�ku do piA�tku w godz. 9:00 – 18:00. Grupy zorganizowane prosimy o wczeA�niejszy kontakt telefoniczny ( 63 280 00 20). Wystawa potrwa do 28 wrzeA�nia. Wystawa wypoA?yczona ze zbiorA?w Muzeum NiepodlegA�oA�ci w Warszawie.Zapraszamy serdecznie!

12 września , 2016