04 - 07.03   „UPS 2: Bunt na arce”                    Irlandia/Luksemburg 6L. godz. 1700              

Reż. Toby Genkel, Sean McCormack

Animacja/familijny. Arka Noego od tygodni dryfuje po otwartym morzu z najlepszymi przyjaciółmi Finim i Idą na pokładzie. Niestety wciąż nie widać brzegu, a zapasy żywności powoli się kończą. Tym samym pokój między mięsożercami i roślinożercami zaczyna być zagrożony. Wszystko to prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, w wyniku których resztki jedzenia i nasi bohaterowie zostają wyrzuceni za burtę. Rozdzieleni przez fale trafiają do niezwykłych miejsc. Ida wraz z nowym kumplem Żelkiem zostaje uwięziona na odległej wyspie. Natomiast Fini budzi się bajecznym zakątku wypełnionym dziwnie znajomymi istotami. Stworzeniami, które żyją razem w harmonii, ale też z niepokojem spoglądają w kierunku coraz częściej dymiącego wulkanu. Kiedy wstrząsy sejsmiczne przybiorą na sile, Fini będzie musiał dokonać niemożliwego i zrobić wszystko, by uratować nowych przyjaciół, odnaleźć Idę oraz własną, pozostawioną na Arce rodzinę.

Czas projekcji 1:25h

04 - 07.03   „Zakazana miłość”                       Norwegia 15L. godz. 1900                                                                                                                                                   Reż. Henrik Martin Dahlsbakken Obsada: Andrea Braein Hovig, Tarjei Sandvik Moe, Carsten Bjornlund

Thriller/dramat. Anita jest nauczycielką w liceum. Lubi swoją pracę, ale nie lubi swojego życia. Jej małżeństwo się wypaliło, każdy dzień wygląda tak samo. Pragnie zmian. Nadejdą wraz z pojawieniem się Markusa - przystojnego ucznia, którego decyduje się uwieść. Każdy romans jest ryzykowny, ale romans z uczniem to stąpnie po cienkim lodzie, o czym wkrótce przekona się Anita.

Czas projekcji 1:32h

 

11 - 14.03   „Wiki i jej sekret”                           Francja 6L. godz. 1700

Reż. Denis Imbert. Obsada: Tcheky Karyo, Marie Gillain, Vincent Elbaz

Przygodowy/familijny. Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.
Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy? Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

Czas projekcji 1:25h

 

11 - 14.03   „Gierek”                                             Polska 15L. godz. 1900

Reż. Michał Węgrzyn. Obsada: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha

Dramat/biograficzny. Sekrety i tajemnice domu I sekretarza KC PZPR. Film z przełomową historią Polski w tle. Akcja filmu toczy się w latach 1970 – 1982, kiedy Edward Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania.

Czas projekcji 2:20h

 

18 - 21.03   „Psi Patrol: Film”                      USA/Kanada b/o. godz. 1700                                                                                                                                                                                                                                                                          Reż. Cal Brunker. Obsada: Randall Park, Dax Shepard, Iain Armitage

Komedia/animacja/przygodowy. Film animowany zrealizowany na podstawie popularnego serialu "Psi patrol". To opowieść o bohaterskich pieskach i o chłopcu którzy niosą pomoc potrzebującym.

Czas projekcji 1:26h

 

18 - 21.03   „Dziewczyny z Dubaju”                     Polska 16L. godz.1900            

Reż. Maria Sadowska. Obsada: Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Katarzyna Sawczuk

Dramat/biograficzny/kryminał. Oparte na prawdziwych wydarzeniach „Dziewczyny z Dubaju®” zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak również wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu, czy sportu.

Czas projekcji 2:26h

                                                           

25 - 28.03   „To nie wypanda”                USA 7L.      25, 28.03 godz. 1700        26-27.03 godz. 1500,1700

Reż. Domee Shi. Obsada: Stars Rosalie Chiang, Sandra Oh, James Hong

Komedia/animacja/przygodowy. Bohaterką filmu Disneya i Pixara „To nie wypanda” jest Mei Lee, pewna siebie, choć trochę niezgrabna 13-latka, która przestaje być posłuszną córeczką mamusi i wkracza w burzliwy okres dorastania. Jej nadopiekuńcza matka, Ming, stara się nie odstępować córki – co Mei Lee nie jest na rękę. Zmienia się ciało nastolatki, jej zainteresowania i towarzystwo, ale jakby tych zmian było mało – kiedy dziewczynkę ponoszą emocje (czyli praktycznie na okrągło), zamienia się w olbrzymią pandę czerwoną! Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Domee Shi (szort Pixara „Bao”), a producentem Lindsey Collins.

Czas projekcji 1:30h

 

25 - 28.03   „Batman”                                               USA 15L. godz. 1900                                                                                                                                                                                                                                                                          Reż. Matt Reeves. Obsada: Zoe Kravitz, Paul Dano, Robert Pattinson

Akcja/kryminał. Dwa lata pod postacią Batmana (Robert Pattinson) i strach w sercach kryminalistów sprawiły, że Bruce Wayne ujrzał najmroczniejsze oblicze Gotham City. Mając u boku jedynie garstkę zaufanych sojuszników — w tym Alfreda Pennywortha (Andy Serkis) i porucznika Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) — i występując przeciwko sitwie skorumpowanych urzędników oraz osobistości, samotny mściciel stał się w mniemaniu obywateli miasta jedynym obrońcą sprawiedliwości. Nieznany zabójca w sadystyczny i wyrachowany sposób nęka elitę Gotham. Największy Detektyw Świata, kierując się zaszyfrowanymi wiadomościami, trafia do półświatka. Tam w trakcie swojego śledztwa spotyka takie postacie jak Selina Kyle, zwana Kobietą-Kot (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot, czyli Pingwin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) i Edward Nashton, tudzież Człowiek-Zagadka (Paul Dano). Wreszcie dowody zaczynają się konkretyzować, a zamiary sprawcy stają się jasne. Batman zostaje zmuszony do szukania nowych sprzymierzeńców, żeby zdemaskować winowajcę i położyć kres nadużywaniu władzy i korupcji, od dawna nękających Gotham City.

Czas projekcji 2:56h

 

Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.

Pin It