REPERTUAR  KINA  T U R                            Czerwiec 2022                                                                 

62-700 Turek  ul. S. Żeromskiego 1

03 - 06.06 „Duch śniegów”                              Francja 12L. godz. 1700 napisy

Reż. Marie Amiguet, Vincent Munier. Obsada: Sylvain Tesson, Vincent Munier

1649345308

Dokument. Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

                                                                                                                       Czas projekcji 1:32h

 

03 - 06.06 „Wiking”                     Wlk. Brytania/USA 15L. godz. 1900 napisy

Reż. Robert Eggers. Obsada: Anya Taylor-Joy, Alexander Skarsgard, Nicole Kidman.

1650439983

Thriller/przygodowy To jedna z najciekawszych produkcji filmowych realizowanych w ostatnim czasie. Szczególne wrażenie robi obsada filmu. W filmie zobaczymy świetnych aktorów: Anyę Taylor-Joy („Gambit królowej”), Ethana Hawke („Dzień próby”), Nicole Kidman („Wielkie kłamstewka”) oraz Alexandra Skarsgarda ("Czysta krew"). Reżyserem filmu jest Robert Eggers, który debiutował docenionym filmem "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii" oraz z bardzo oryginalnego "Lighthouse". "Wiking" to opowieść o księciu Wikingów, który chce pomścić śmierć ojca.

                                                                                                                 Czas projekcji 2:17h

 

10 - 13.06  „Dogtanian. Psi muszkieter”        USA b/o. godz. 1700 dubbing

Reż. Toni Garcia. Scenariusz: Doug Langdale

1650376987

Animowany. Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Sandym wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zdobywa szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy Dogtanianowi uda się zostać muszkieterierem i podbić serce pięknej Juliette?
Ta psia drużyna podbije kina! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

                                                                                                                       Czas projekcji 1:30h

 

10 - 13.06  „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”            USA 15L. godz. 1900 napisy

Reż. Tom Gormican. Obsada: Nicolas Cage, Pedro Pascal, Sharon Horgan

1648217029

Komedia. Legenda kina Nicolas Cage tonie w długach. Aby się z nich wykaraskać przyjmuje nietypową, ale intratną propozycję od swojego bogatego wielbiciela – Javiego Gutierreza. Ma być honorowym gościem na jego przyjęciu urodzinowym w luksusowej rezydencji. Szybko okazuje się, że panowie nadają na tych samych falach. Zapowiada się więc szampańska zabawa i nic nie zwiastuje kłopotów. Nawet to, że Javi ma szalenie wybuchowy temperament i niezdrową skłonność do przemocy i nielegalnych rozrywek. Przecież wszystko jest dla ludzi! Innego zdania są jednak tajni agenci amerykańskich służb, którzy składają Cage’owi propozycję nie do odrzucenia: ponieważ lekkomyślnie nawiązał właśnie przyjaźń z jednym z najniebezpieczniejszych ludzi na Ziemi, będzie musiał pomóc w ujawnieniu jego przestępczej działalności. Tymczasem Javi namawia Cage’a, by ten odgrywał najsłynniejsze sceny ze swoich filmów. Nicolas w filmach to istny pan życia i śmierci, który, gdy trzeba zostawia Las Vegas, by nawet bez twarzy dać się poznać po dzikości serca. Ale w prawdziwym życiu nawet dwa miliony dolarów napiwku to za mało, by zgodzić się na pocałunek śmierci.

                                                                                                                       Czas projekcji 1:47h

 

17 - 20.06  „Detektyw Bruno”                                 Polska 7L. godz.1700

Reż. Magdalena Niec, Mariusz Palej. Obsada: Piotr Głowacki, Karolina Gruszka, Dorota Kolak

1649256775

Komedia/familijny. Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia!

                                                                                                                      Czas projekcji 1:50h

 

17 - 20.06 „Doktor Strange w multiwersum obłędu”   USA 13L. dubbing     godz. 1900

Reż. Sam Raimi. Obsada: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong

1649843795

Akcja/fantasy. W najnowszym filmie Marvel Studios „Doktor Strange w multiwersum obłędu” MCU otwiera multiwersum, przesuwając jego granice w nieodkryte dotąd rejony. Doktor Strange, z pomocą dawnych i nowych sojuszników, przemierza niesamowite i pełne niebezpieczeństw alternatywne światy multiwersum, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi. W filmie Doktor Strange w multiwersum obłędu znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.

                                                                                                                    Czas projekcji 2:07h

 

24 - 27.06  „Pan Wilk i spółka”                                             USA 7L.  dubbing

dn. 24,27  godz.1700  dn. 25,26 godz. 1500,1700                   

Reż. Vicky Jenson, Pierre Perifel. Obsada: Sam Rockwell, Awkwafina, Craig Robinson.

1645549990

Komedia/animacja/akcja. Nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak: błyskotliwy kieszonkowiec, Pan Wilk (głosu użycza zdobywca Oscara® za rolę w „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”- Sam Rockwell), włamywacz Pan Wąż (Marc Maron); mistrz kamuflażu, Pan Rekin (Craig Robinson), Pan Prania (Anthony Ramos) i hakerka o ciętym języku, miss Tarantula (Awkwafina). Kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie, zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę (której nie ma zamiaru dotrzymać), aby uratować ich wszystkich od kary więzienia: postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Pod okiem ich mentora, profesora Marmalade i aroganckiej (ale uroczej!) świnki morskiej, Pan Wilk i spółka postanawiają oszukać świat, że już się zmienili. Pan Wilk jednak dostrzega, że czynienie dobra naprawdę daje mu to, za czym zawsze potajemnie tęsknił: akceptację. Więc kiedy nowy złoczyńca zagraża miastu, czy panu Wilkowi uda się przekonać resztę, aby stali się wzorowymi obywatelami?

                                                                                                                     Czas projekcji 1:40h

 

24 - 27.06  „Fucking Bornholm”                           Polska 15L. godz. 1900

Reż. Anna Kazejak . Obsada: Agnieszka Grochowska, Jaśmina Polak, Grzegorz Damięcki, Maciej Stuhr

1650448166

Komedia/dramat. Grupa przyjaciół wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę? Czy żyją pozorami?

                                                                                                                       Czas projekcji 1:40h

 

Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.

Pin It