REPERTUAR  KINA  T U R                            Lipiec 2022                                                                 

62-700 Turek  ul. S. Żeromskiego 1

01 - 04.07 „Foki kontra Rekiny”                  RPA/USA 7L. godz. 1700 dubbing

Reż. Greig Cameron, Kane Croudace. Obsada: J.K. Simmons, Dolph Lundgren, Sharlto Copley

1653312283

Komedia/Animacja. Quinn jest uroczą, ale i zadziorną foką, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów pod przywództwem niejakiego Grimesa na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Tak być nie może! Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze swoich uzbrojonych po zęby wrogów. W skład foczego oddziału do zadań specjalnych wejdą największe asy podmorskiej żeglugi, a w ich płetwach znajdzie się sprzęt, z którym (prawie) nie ma żartów: samopompujące się miny rozdymkowe, krabowe pistolety, barakudy dalekiego zasięgu i oczywiście naładowane odnawialną energią węgorze elektryczne. Gdy na horyzoncie pojawi się wielka uczta w postaci ławicy sardynek – podwodne manewry najwyższy czas będzie zacząć!

                                                                                                               Czas projekcji 1:38h

01 - 04.07 „Top Gun: Maverick”  Hong Kong/USA 13L. godz. 1900 napisy

Reż. Joseph Kosinski. Obsada: Tom Cruise, Jennifer Connelly , Jon Hamm

1651839398

Akcja. Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller), o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.                                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                  Czas projekcji 2:11h

 

08 - 11.07  „Jeżyk i przyjaciele”           Niemcy b/o. godz. 1600 dubbing

Reż. Regina Welker, Nina Wels. Obsada: Ashley Bornancin, Danny Fehsenfeld, Leslie L. Miller.

1654677616

Komedia/Animacja/Przygodowy. Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:30h

 

08 - 11.06  „Jurasic Word: Deminion”         USA 13L. godz. 1800 dubbing

Reż. Colin Trevorrow. Obsada: Bryce Dallas Howard, Chris Pratt, Sam Neill

1650535931

Science-Fiction/Przygodowy. Steven Spielberg i Colin Trevorrow powracają jako producenci wykonawczy trzeciej odsłony serii „Jurassic World”, jednej z największych serii w historii kina. Do Chrisa Pratta i Bryce'a Dallas Howard dołączają zdobywczyni Oscara® Laura Dern, Jeff Goldblum i Sam Neill w Jurassic World Dominion w zapierającym dech w piersiach widowisku. Jurassic World Dominion rozgrywa się cztery lata po zniszczeniu Isla Nublar. Dinozaury żyją i polują teraz razem z ludźmi na całym świecie. Ta krucha równowaga zmieni przyszłość i raz na zawsze okaże się, czy ludzie mają pozostać największymi drapieżnikami na planecie, którą teraz dzielą z najbardziej przerażającymi stworzeniami w historii. Jurassic World Dominion pokaże nigdy nie widziane dinozaury, znakomitą akcję i zadziwiające nowe efekty wizualne.

                                                                                                                 Czas projekcji 2:27h

 

 

08 - 11.07  „Elvis”                            Australia/USA 15L. godz.2100  napisy

Reż. Baz Luhrmann. Obsada: Tom Hanks, Austin Butler, Rufus Sewell.

1652885842

Dramat/Biograficzny/Muzyczny. Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

                                                                                                                 Czas projekcji 2:39h

 

15 - 18.07  „Buzz Astral”                                 USA 6L.  godz. 1700 dubbing

Reż. Angus MacLane. Scenariusz: Pete Docter

1652171558

Animacja/Fantasy/Przygodowy. „Buzz Astral" to nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Naszpikowana przygodami produkcja science-fiction opowiada o początkach Buzza Astrala - postaci, która była pierwowzorem zabawki - aby przybliżyć Strażnika Kosmosu rzeszy wiernych fanów. Na czele projektu stoi zdobywca nagrody Annie, doświadczony twórca animacji i współreżyser „Gdzie jest Dory?” (2016), Angus MacLane. Za produkcję odpowiedzialna była Galyn Susman („Toy Story: Prehistoria, 2014”)

                                                                                                                  Czas projekcji 1:45h

15 - 18.07  „Elvis”                            Australia/USA 15L. godz. 1900  napisy

Reż. Baz Luhrmann. Obsada: Tom Hanks, Austin Butler, Rufus Sewell.

1652885842

Dramat/Biograficzny/Muzyczny. Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

                                                                                                                 Czas projekcji 2:39h

 

22 - 25.07  „Minionki: Wejście Gru”              USA b/o.  godz. 1700 dubbing

Reż. Kyle Balda, Brad Ableson.

1653040479

Animacja. Tego lata – w zupełnie nowej odsłonie – powróci największa animowana seria w historii oraz światowy fenomen pop kultury. W komedii „Minionki: Wejście Gru” poznamy nieopowiedzianą dotąd historię pewnego dwunastolatka, który marzy tylko o jednym – by stać się największym złoczyńcą świata. Film łączy to, za co świat pokochał produkcje Illumiation – niezwykły, cięty humor, odniesienia do pop kultury, emocje, znakomitą muzykę oraz nieokiełznaną akcję. Za produkcję odpowiada wizjonerski szef Illumination – Chris Meledandri oraz jego wieloletni współpracownicy – Janet Healy i Chris Renauld. Za kamerą zasiadł Kyle Banda („Minionki”, „Gru, Dru i Minionki”).

                                                                                                                  Czas projekcji 1:30h

22 - 25.07  „Samiec Alfa”                                     Polska 15L. godz. 1900 

Reż. Katarzyna Priwieziencew / Igor Priwieziencew  Obsada: Mirosław Haniszewski, Adam Bobik,       Tomasz Schuchardt

 

 Czarna komedia. Pięciu mężczyzn spotyka się na kursie samorozwoju, prowadzonym przez charyzmatycznego coacha, który obiecuje, że naprawi ich relacje z partnerkami. Kontrowersyjne metody samozwańczego specjalisty stawiają ich życie na głowie, co prowadzi do serii zabawnych, niekiedy mrożących krew w żyłach konsekwencji.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:40h

29.07 - 01.08  „Niezgaszalni”       Francja/Kanada b/o.  godz. 1700 dubbing

Reż. Theodore Ty, Laurent Zeitoun. Obsada: Laurie Holden, Kenneth Branagh, Olivia Cooke

 

Animacja/Akcja. Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji zdesperowany burmistrz przywraca do służby ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe” wstępuje w szeregi strażaków. Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest nie tylko realizacja marzeń, ale też bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta.  

                                                                                                                  Czas projekcji 1:32h

29.07 - 01.08  „A oni dalej grzeszą, dobry Boże”                       Francja 15L. godz. 1900 napisy

Reż. Philippe de Chauveron. Obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan.

aodgdb plakatpl hq cut 1e630c617c

 Komedia. 40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią... Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

                                                                                                                 Czas projekcji 1:38h

Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.

Pin It